Водопровідна вода нашого регіону насичена солями, мінералами, металами та іншими домішками. Саме з цією водою кожен день працюють побутові нагрівачі води – бойлери.
Жорстка вода або чому бойлери ламаються
Існує кілька причин виходу з ладу бойлера:
1) Перша з них – випадання нерозчинних часток в осад. Бойлер – це ємність з водою і електричним нагрівачем всередині. Вода в ньому більшість часу знаходиться в стоячому стані. Саме в тоді з неї на дно бака і випадають зважені частинки. Навіть якщо по всій квартирі встановлені пластикові труби, то уявіть, скільки кілометрів металевого трубопроводу пройшла вода перш ніж потрапити до вашої квартири. Так як подача гарячої води з бойлера здійснюється з верху бака, то весь осад спокійно накопичується в нижній його частині.
2) Наступна причина поломки бойлера – накип. При нагріванні води солі, що містяться в ній, розкладаються на вуглекислий газ і нерозчинний осад. Ці солі відкладаються на нагрівальному тені і внутрішніх поверхнях бака, призводячи до їх непридатності. Згодом через накопичений накип бойлер починає шумно працювати і повільно гріти воду. Можна звичайно «не сильно» нагрівати воду, до температури випадання солей жорсткості, але тоді ми стикаємося з іншою проблемою – тепла стояча вода є ідеальним місцем для життя і зростання бактерій. Для того, що позбутися бактерій необхідно 1 раз на тиждень прогрівати бойлер до максимальної температури.
В деяких випадках без заміни тену бойлера не обійтися
3) Ще одна з причин – магнієвий анод, що знаходиться всередині водонагрівача. В процесі своєї діяльності він руйнується і випадає в осад.
Навіщо потрібен магнієвий анод у бойлері? Якщо коротко: він забезпечує катодний захист стінок бака від електрохімічної корозії (руйнується сам анод, а не бак), з’єднуючись з солями жорсткості робить накип пухкою, а не кам’яною і не дає їй покрити стінки бака і тена бойлера.
Як уникнути ремонту водонагрівача або чи потрібна профілактика бойлера?
З усього перерахованого вище робимо висновок, що для того, аби уникнути ремонту бойлера, необхідно:
- відчищати від бруду і накипу з наступною заміною магнієвого анода – 1 раз на рік. Це так звана профілактика бойлера;
- прогрівати до максимальної температури – 1 раз на тиждень;
- так само, для особистої безпеки, необхідно перевіряти роботу запобіжного клапана шляхом його підриву (підняти спеціальний прапорець) і пуску води – 1 раз в тиждень.
P.S.: для любителів «і так зійде» і «та нашо воно треба» – приклад на фото. Довірте свою техніку професіоналам!
Якщо так сталося, що робити профілактику бойлера вже запізно, ви завжди можете звернутися до майстрів сервісного центру Сервіс Побут та отримати кваліфіковану допомогу з приводу ремонта бойлера у Львові.