Працюємо Пн-Пт 9:00-18:00
Доволі поширене явище - машинка вмикається, горить датчик активації, але пральна машина не набирає воду. Або ж схожа проблема - вода надходить, але дуже мало, і прання може розтягнутися на довгі години. В чому причина такого явища и чи можливо впоратися з такою несправністю самостійно?
Від подібної несправності не застрахована жодна пральна машина, незалежно від бренду - Індезіт, Бош або LG. Існує чимало причин, з яких можуть виникнути проблеми такого роду - механічні пошкодження, збої в електроніці, засмічення шлангів, тощо. Головне: точно визначити причину неполадки, після чого ви зможете в найкоротші терміни виправити ситуацію і відновити роботу вашої техніки.
Основні причини того, що пральна машина не набирає воду:
А тепер, про кожну несправність пральної машинки детальніше:
Якщо вода взагалі не надходить в пральну машину, або ж надходить, але повільно, в першу чергу слід перевірити стан водопроводу і тиск. Цілком можливо, що машинка не набирає воду через те, що комунальні служби затіяли планову перевірку, або ж вода не надходить в ваш будинок через непередбачені поломки системи водопроводу.
Коли ви переконалися, що ваша сантехніка та водопровід у порядку, зверніть увагу на шланг подачі води. Дуже часто його просто забувають відкрити, а якщо в будинку є маленькі діти, проблема може полягати в витівці малюка. Перевірте шланг на предмет несправності - може бути він переламаний або перебитий. Якщо все в порядку, наступна зупинка - фільтр шланга. Він призначений для захисту вашої техніки і не пропускає сміття в пральну машину. Якщо фільтр засмічений, вода може не надходити, або ж текти дуже повільно.
Від'єднайте шланг від бака (зазвичай він зафіксований простими кріпленнями) і огляньте фільтр. Очистіть його від іржавого нальоту і бруду, для цього вам знадобиться всього лише потримати його під сильним напором води. Також необхідно промити сам шланг.
Неполадки можуть ховатися і безпосередньо в «мізку» машинки. Сучасні пральні машини наповнені електронікою, тому будьте готові до того, що через деякий час можуть виникнути неприємності. Зазвичай подібні несправності спостерігаються після трьох-чотирьох років використання, особливо якщо не дотримуватися правил експлуатації.
У таких випадках клапан в справному стані, але електроніка не дає команду, тому машинка не набирає воду. Таке можливо внаслідок виходу з ладу деяких елементів електронного модуля керування
З неполадками такого роду вам не вдасться впоратися самостійно, за ремонтом пральної машинки доведеться звертатися до фахівців сервісного центру.
Це несправність механічного характеру, яка виникає з різних причин - згоріла обмотка, забитий фільтр і т.д. Якщо справа в катушці, її досить просто замінити. Перевірити справність клапана досить просто, для цього не треба проводити демонтаж. Підготуйте мережевий кабель з вимикачем і контактами в чохлах ізоляції.
Коли пристрій підключається до мережі, клапан повинен відкритися, а потім негайно закритися. Якщо ж він після відключення ще деякий час «травить», значить ви знайшли причину несправності. У такій ситуації за ремонтом пралки бажано звернутися до сервісного центру, і довірити роботу професіоналам.
Якщо пральна машина взагалі не набирає воду, або набирає дуже мало, проблема може бути в датчику тиску рідини (або пресостаті). Цей датчик фіксує, скільки води надійшло в пральну машину. Коли її немає або надійшло мало, пральна машинка не може включитися. Відповідно, якщо датчик не може провести оцінку, рідина не буде подаватися в бак. У цій ситуації скоріш всього доведеться провести повну заміну датчика. За таким ремонтом пральної машинки теж доведеться звернутися до сервісного центру.
Несправність ДБЛ досить часто стає головним болем домогосподарок. Мало того, що пральна машина не відкривається/ не закривається, або ж закрівається, але погано і нещільно, так через таку поломку пральна машинка не працює взагалі. Найпростіше рішення проблеми – заміна датчика блокування люка в сервісному центрі.
Але дверця пралки може вийти з ладу і з інших причин. Наприклад, якщо розхиталися петлі дверей, або пошкодився язичок, який відповідає за фіксацію люка. Вирішити цю проблему можно самостійно, але доведеться зняти верхню кришку люка або повністю демонтувати його.