Skip to main content
Львів , прос.Чорновола, 95 Працюємо Пн-Пт 9:00-18:00

Що робити, якщо телефон впав у воду?

Про те, що робити, коли телефон впав у воду написаний не один десяток статей. Компанія Service Pobut бере на себе сміливість написати ще одну, зібравши в ній лише очевидно правдиві факти і розвінчавши деякі міфи.

Спробуємо розписати порядок дій в тому прикрому випадку, якщо ваш телефон випадково (або «випадково») впав у воду

 

1. Вимкніть телефон 

Якщо ваш смартфон впав у воду, пиво, кока-колу або будь-яку іншу рідину, насамперед потрібно його вимкнути. Смартфони на Android вимикаються довгим натисканням на клавішу живлення, iPhone (і iPad, до речі, теж) – довгим натисканням на клавішу живлення і “домашню” кнопку.

Це робиться тому, що навіть слабкий електричний імпульс, який через крапельки води передасться не туди, куди потрібно, може вивести з ладу мікросхему (яких в смартфоні зазвичай немало). Більшість мікросхем у смартфонах абсолютно неремонтоздатні, заміною їх жоден сервіс-центр займатися не буде. Тому вам запропонують або викинути апарат, або замінити всю системну плату цілком. Це означає, що ви втратите всі дані, які не були збережені в “хмарі”, і розлучитеся з серйозною сумою грошей.

 

2. Витягніть батарею і SIM-картки

У другу чергу потрібно вийняти з телефону SIM-картку, батарею і карту пам’яті. Знімна батарея – це великий плюс, оскільки без джерела живлення ніякі електричні імпульси всередині смартфона не виникнуть і до його псування не приведуть. Картки ж від вологи можуть просто зіпсуватися – наприклад покритися нальотом окису – і перестати працювати.

Якщо у смартфона знімається задня кришка – зніміть і залиште в такому стані.

 

 3. Спокій і сон

Не намагайтеся відразу включати телефон і перевіряти його працездатність. Тільки нашкодите. Чому – дивіться пункт номер один.

 

4. Фен під забороною

Як висушити телефон? Ні в якому разі не намагайтеся просушити смартфон феном. Навіть якщо вам здається, що струмінь повітря продула гаджет наскрізь і видалила всю вологу – не вірте своїм відчуттям. Ворог підступний і хитрий. Насправді, на системній платі повнісінько затишних місць, де можуть надовго сховатися крапельки води. Наприклад, простір під мікросхемою або між її ніжками. Які-небудь затишні ямки або западини. І як ви не дуйте і не трусіть – мікроскопічні краплі ще сильніше закріпляться там.

 

5. Рис – ворог чи друг

Багато порадників, особливо на форумах в інтернеті, рекомендують покласти смартфон, який впав у воду, в контейнер з рисом і залишити там на добу або навіть на двоє. Нібито рис вбере в себе залишки вологи, що залишилася всередині апарату, і таким чином вдасться висушити телефон. Чи варто використовувати такий спосіб?

Відповідь – так, варто, але навряд чи цього буде достатньо. Рис – це щось на зразок екстреної реанімації, яка не лікує пацієнта телефон, а допомагає йому дочекатися надійних рук спеціаліста.

Справа в тому, що звичайна питна вода містить в собі велику кількість різноманітних солей, які залишаться на внутрішніх поверхнях смартфона після її випаровування. Як саме вплинуть ці солі, замкнувши ті чи інші контакти – ніхто вам точно сказати не зможе. Можливо, апарат буде дивно працювати або «гальмувать», і ви вирішите, що проблема у софт/прошивці, але виправити її у вас не вийде. Можливо, раптово відключиться мікрофон в телефоні або припинить працювати Wi-Fi, і вам все одно доведеться нанести візит до сервісного центру.

Незважаючи на це, “рисовий спосіб” є дуже популярним. Якщо ви вважаєте, що смартфон «не дуже сильно впав у воду», можете спробувати його. До речі, рис можна замінити на силікагель – ця речовина, вбирає воду куди сильніше за рис. Пакетики силикагеля можна знайти, наприклад, в коробках з новим взуттям.

 

6. Екстрений випадок – якщо телефон впав не у воду, а в іншу рідину

Однак фокус з рисом взагалі не пройде, якщо ви ваш телефон впав не у воду, а у щось інше, або ви залили його, наприклад, пивом, кафою, чи солодким газованим напоєм. Цукор, барвники та інші наповнювачі не зможе здути жоден фен і поглинути ніякій рис.

В цьому випадку виконайте все, що описано в пунктах з першого по третій, після чого покладіть телефон в пакетик і вирушайте до сервісний центр (уточнення:  до авторизованого сервісного центру з ремонту телефонів).

Втім, навіть з телефоном який впав у звичайнісіньку воду, краще відправитися туди ж – фахівці знають, як за допомогою щіточки і спеціального розчину повністю видалити всі сольові відкладення з системної плати і мікросхем.

Про всяк випадок варто пояснити: сервісний центр – це досить велике приміщення, де працюють сертифіковані фахівці (часто це заклад є авторизованим центром якогось великого бренду, або навіть декількох), де вас зустрічає співробітник за стійкою і видає документи про приймання з мокрими печатками. Похилена будка з написом “Ремонт телефонів будь-якої складності” – це не сервісний центр. Нести туди телефон можна тільки в одному випадку – якщо ви хочете від нього скоріше позбутися.

Спеціалісти авторизованого сервісного центру Service Pobut з радістю проведуть професійну діагностику та якісний ремонт вашого телефону, якщо він впав у воду.